DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Uroczystość Dnia Babci i Dziadka ... Dzieci miały od rana " pełne ręce roboty"..próba wiersza...pieczenie babeczek...no i popołudniową porą przedstawienie.Na salę przybuli liczni goście aby posłuchać występów swoich wnucząt. Dziękujemy Babciom i Dziadkom za obecność , ciepłe słowa i cudowną atmosferę.

Ale chciałam opowiedzieć jeszcze o babeczkach..super doswiadczenie dla dzieci połączone z nauką. Dzieci bawiąc się w cukierników, wyczarowały babeczki, które później przyozdobiły...każde z dzieci mogło na chwilę być cukiernikiem mieszając ciasto ... ale przy tym było wiele zabawy np: odgadywały produkty jakie są potrzebne do wypieku babeczek, liczyły ile łyżek dodaliśmy składników do ciasta, układając foremki na blaszce przeliczały je, za pomocą zmysłów sprawdzały smak, kolor, zapach...czyli nauka poprzez zabawę ..