Europejski Dzień Języków Obcych

26 września  we wszystkich krajach europejskich obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych, który został ustanowiony przez Radę Europy w 2001r.

Dzieci zapoznały się z flagami oraz podstawowymi informacjami o wybranych krajach europejskich i nie tylko, wysłuchały piosenek w różnych językach oraz dowiedziały się jak witają się dzieci w różnych zakątkach świata. Tego dnia królowały gry, quizy i zabawy wykorzystujące słówka w różnych językach. Przedszkolaki zapoznały się również z zabytkami z różnych stron świata a także tradycyjną kuchnią i potrawami.

Nasze Pszczółki przygotowały wcześniej w domu wraz z rodzicami przepiękne prezentacje/ makiety dot. wybranych krajów, które z powodzeniem zaprezentowały podczas wspólnych zajęć w przedszkolu.

Na zakońćzenie odbyła się degustacja serów i innych przysmaków z krajów europejskich.

W końcu nauka na wesoło jest najciekawszą formą zdobywania wiedzy. Celem obchodów tego święta było pogłębianie wiedzy o otaczającym świecie poprzez zainteresowanie kulturą i obyczajami krajów europejskich.

Dziękuję serdecznie za tak wspaniałe zaangażowanie dzieci i rodziców w obchody tego święta w naszym przedszkolu!