Dzień Pieczonego Ziemniaka

11 września w naszym przedszkolu "Pszczółki" i "Biedronki" świętowały "Dzień pieczonego ziemniaka".
Powodem do uhonorowania tego warzywa jest jego kulinarna popularność, możliwość przypomnienia tradycji ludowych odbywających się podczas jesiennych zbiorów ziemniaków, a przede wszystkim wywołanie radości ze wspólnej zabawy oraz udziału w konkurencjach, których bohaterem jest... ziemniak.
Obchody święta ziemniaka rozpoczęliśmy od "Olimpiady ziemniaczanej". Dzieci brały udział w następujących konkurencjach: "Leć ziemniaczku do celu", "Ziemniaczana piramida", "Ziemniaczany slalom", "Tęczowy ziemniaczek" a ostatnim zadaniem było wykonanie "Ziemniaczka cudaczka". Przedszkolaki sprawnie wzięły udział we wszystkich konkurencjach, za co otrzymały pamiątkowe medale. Pierwszą część obchodów zakończyliśmy zabawą ""Gorący ziemniak".

Następnie udaliśmy się na wycieczkę do ogrodnictwa Pana Kazimierza, gdzie wiele radości sprawiło naszym dzieciom samodzielne wykopywanie i wrzucania ziemniaków do wiader. Ponadto dzieci samodzielnie zebrały wiadro orzechów włoskich i zajadały malinki prosto z krzaczka. Pan Kazimierz oprowadził nas po swoim ogrodzie pokazując swoje plony, które z powodzeniem hodowane są zgodnie z naturą, bez używania sztucznych oprysków. Po powrocie przedszkolaki odbijały ziemniaczane pieczątki.
Na obiad oczywiście zaserwowane zostały pyszne pieczone ziemniaczki z kiełbaską.
Dziękujemy serdecznie Panu Kazimierzowi za owocną współpracę. Uśmiech