Warsztaty z "Psią Szkołą"

13  marca Nasze przedszkole odwiedziła "Psia Szkoła" z Opola, która poprowadziła  warsztaty dla dzieci pt. "Każde dziecko ma prawo do bezpieczeństwa" i udzieliła nam wskazówek jak powinna wyglądać poprawna komunikacja z psem oraz przedstawiła zasady bezpieczeństwa w kontaktach z psem.

Wiemy, że odpowiednie zachowanie człowieka może nawet całkowicie zniwelować ryzyko konfliktu ze zwierzęciem.
Bezruch i unikanie kontaktu wzrokowego są kluczowe, zwłaszcza podczas spotkania z nieznajomym psem. Bezpieczna pozycja musi jednak szybko zapadać w pamięć i być łatwa do nauczenia w formie zabawy. Prowadząca zaprezentowała i nauczyła przedszkolaki pozycji "kamień" ("foch") oraz "żółw", które dzieci z ochotą trenowały. Nauczyły się również jak zachowywać się w kontaktach ze zwierzęciem, jakie są poprawne i niepoprawne zachowania w stosunku do psa, poznały mowę psiego ciała i jego mimiki, jak należy się opiekować psem itp.