Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Dzień Matematyki

„Matematyka nie jest trudna ani nudna. Zwłaszcza jeśli zaprzyjaźnimy się z nią od dziecka” /Arystoteles/.

Matematyka otacza nas wszędzie i mamy z nią do czynienia każdego dnia w niemal każdym aspekcie naszego życia.
Matematyka kształtuje i uczy dzieci, jest fundamentem logicznego myślenia. Pełni ważną funkcję w procesach poznawania i rozumienia otaczającego świata. Dzieci nigdy nie są za małe na spotkanie z matematyką, czują ją intuicyjnie, mają w sobie niezwykle cenny, naturalny potencjał.
Nasze przedszkolaki biorą udział z projekcie edukacyjnym #20minutdlamatematyki i każdego dnia uczą się matematyki w sposób naturalny, w codziennych sytuacjach. Dzisiaj "Pszczółki" aktywnie uczestniczyły w proponowanych przez nauczycielkę aktywnościach, dzięki którym kształtowały swoje kompetencje matematyczne w sposób łatwy  i przyjemny z dużą dozą ruchu, dzięki wspaniałym publikacjom dr Zuzanny Jastrzębskiej-Krajewskiej pt. "Ruch+muzyka=matematyka".

Zachęcamy do zapoznania się z planszami na końcu galerii przygotowanymi przez dr Zuzannę Jastrzębską-Krajewską dla rodziców w ramach projektu #20 minutdlamatematyki.