Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, którego celem jest zwiększenie świadomości i wrażliwości na temat autyzmu, a także zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi mierzą się osoby z autyzmem i ich najbliżsi. W środę nasze przedszkole również „zaświeciło się na niebiesko dla AUTYZMU”.  W naszej grupie dzieci aktywnie uczestniczyły w rozmowach na temat autyzmu, obejrzały film edukacyjny ukazujące codzienne problemy osób z autyzmem, brały udział w zabawach ruchowych i plastycznych, a także doświadczyły trudności w wykonaniu zadań z ograniczeniem poszczególnych zmysłów. Na znak solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami, w tym szczególnym dniu dominował kolor niebieski.