Ach ten Tuwim...- wycieczka do SP w Dąbrowie

18 kwietnia 2024 r. uczniowie szkoły podstawowej w Dąbrowie wraz z Panią mgr Katarzyną Dziadowicz zaprezentowali dzieciom z Publicznego Przedszkola w Dąbrowie oraz o/z w Prądach spektakl oparty na utworach Juliana Tuwima - jednego z najsłynniejszych polskich poetów i pisarzy.

Młodzi aktorzy przedstawili inscenizację wierszy Tuwima, takich jak: Lokomotywa, Pstryczek, Abecadło, Okulary oraz innych. Zaprezentowali się w pięknych strojach, wykorzystali oryginalne rekwizyty a co najważniejsze przedstawili wspaniałą humorystyczną interpretację. Nasze przedszkolaki z dużym zainteresowaniem i uśmiechem na twarzy oglądali widowisko.
Celem przedsięwzięcia było popularyzowanie literatury dziecięcej oraz rozwijanie zdolności aktorskich i recytatorskich uczniów. Po przedstawieniu przedszkolaki mogły skorzystać z zabawy na dywanie interaktywnym, poczuć się jak w prawdziwym salonie fryzjerskim, a także skorzystać z zabaw przygotowanych do zajęć z terapii ręki.

Dziękujemy serdecznie uczniom i nauczycielom za pracę włożoną podczas przygotowań do przedstawienia oraz zagospodarowanie czasu przedszkolakom po przedstawieniu smile